Vlaamsche-collaboratie

Albert De Block.

14.12.1916 - Sint-Eloois-Vijve.

25.01.1942 - Kopzy.

Verdinaso-leider Joris Van Severen.

19.07.1894 - Wakken.

20.05.1940 - Abbéville.

Vermoord door dronken Franse soldaten.

V.N.V.-leider Staf De Clercq.

16.09.1884 - Everbeek.

22.10.1942 - Gent.

 

Dankbetuiging van de familie De Clercq.

V.N.V.-leider en burgemeester van Gent (periode 1941 - 1944) Dr. Hendrik-Jozef Elias.

12.06.1902 - Machelen (Vlaams-Brabant).

02.02.1973 - Ukkel.

Volgde de overleden Staf De Clercq op als leider van het V.N.V.

 

Adjunct-Gouwleider bij de D.B.V. - Haspengouw en afdelings-propagandaleider van het V.N.V. Clement Peyffers.

10.12.1920 - Alken.

29.08.1943 - Wellen.

Vermoord door het verzet.

V.N.V.V.-leidster Maria-Odile Van Den Berge.

04.11.1881 - Steenhuize-Wijnhuize.

18.02.1956 - Eeklo.

Volgde zonder discussie de leiding van het V.N.V. en maakte o.a. propaganda voor de aansluiting van Vlaamse meisjes bij het D.R.K.

 

Ploegleider bij de V.A.V.V. Herman Van den Bossche.

12.07.1923 - Erembodegem.

23.03.1943 - Brussel.

Vermoord door het verzet.

Arrondissementeel V.O.J.O. referent en lid van de D.M. Jozef René Callens.

11.01.1912 - Wijtschate.

26.02.1944 - Vlamertinge.

Stormleider bij de D.M. Albert Derbecourt.

09.11.1917 - Kortrijk.

26.03.1944 - Kortrijk.

Advocaat. Onderscheiden met het Joris Van Severen-trouwkenteken. Redactie-secretaris van "De Nationaalsocialist".

Slachtoffer van een Engels bombardement. Samen met hem stierven ook zijn echtgenote Marie-Paule Lenoir (05.05.1921 - Brye) en hun dochtertje Veerle Derbecourt (18.02.1944 - Kortrijk).

 

W.B.-man Georges Wyns.

07.02.1925 - Antwerpen.

28.03.1944 - Sint-Jans-Molenbeek.

Vermoord door het verzet.

Opperbrigadier bij de W.B. Julius Ghyselen.

26.07.1903 - Wervik.

29.08.1944 - Linseele.

Vermoord door het verzet.

DeVlag-lid Lambert Soors.

09.06.1892 - Neeroeteren.

23.05.1944 - Elen.

Vermoord door het verzet.

D.M./Z.B.-lid Joris Beirlaen.

05.07.1917 - Ronse.

17.12.1942 - Gent.

Heerbanleider van de D.M. August-Roger Beernaert (zoon).

16.03.1909 - Roeselare.

07.02.1944 - Roeselare.

Kamiel-Cyriel Beernaert (vader).

12.12.1880 - Moorslede.

07.04.1944 - Roeselare.

Vermoord door het verzet.

 

 

O.T.-Schutzkommando-Mann Frans Sips.

26.09.1924 - Mechelen.

01.12.1942 - Witebsk.

(reproductie)

SS-Mann Edward Benoni Snel.

25.06.1918 - Denderleeuw.

04.12.1941 - Oostfront.

Maakte deel uit van de groep van 6 eerst gevallenen van het Vlaams Legioen.

SS-Mann Renaat Waterschoot.

21-09.1921 - Hamme.

09.01.1944 - Burkowzy.

Lid van de Z.B., vrijwilliger bij het N.S.K.K. en het Vlaams Legioen.

SS-Sturmmann Peter Styven.

12.09.1925 - Neeroeteren.

01.03.1944 - Jampol.

SS-Schütze Karel Lagrou.

18.12.1922 - Gent.

12.11.1942 - Nikolskoje.

Overleden in het Kriegslazarett te Nikolskoje en daar op het Heldenfriedhof begraven (rij 29 - graf 796). Herbegraven te Sologubowka (blok 06 - rij 30 - graf 2781).

SS-Schütze Jozef Tillemans.

13.02.1923 - Lanaken.

08.08.1942 - Oostfront.

SS-Unterscharführer Gerard D'Hulster.

23.05.1924 - Slijpskapelle.

22.06.1942 - Samosche.

 

 

SS-Mann Leon Bijnens.

05.04.1922 - Hasselt.

02.02.1942 - Oostfront.

SS-Untersturmführer en Commandant-Generaal van de D.M. / Z.B. Dr. Reimond Tollenaere.

29.06.1909 - Oostakker.

22.01.1942 - Kopcy.

Sneuvelde door bevriend artillerievuur van de Spaanse Division Azul.

 

 

SS-Mann Antoon Denis.

19.07.1917 - Maaseik.

22.01.1942 - Kopcy.

Sneuvelde samen met Dr. Reimond Tollenaere door bevriend artillerievuur van de Spaanse Division Azul.

 

 

SS-Mann Marcel Herzeel. 

27.03.1922 - Hekelgem.

30.01.1942 - Nowgorod.

SS-Unterscharführer Hugo Driessen.

15.04.1923 - Genk.

28.03.1943 - Krasnybor.

 

 

SS-Sturmmann Iwein Bocqué. 

24.02.1924 - Aalst.

26.11.1942 - Oostfront.

 

 

SS-Sturmmann Joris Humblet.

15.05.1920 - Grote Spouwen.

02.03.1942 - Oostfront.

SS-Schütze Karel Van Landeghem.

29.08.1925 - Kruibeke.

24.03.1943 - Oostfront.

SS-Rottenführer Frans Boven.

05.11.1920 - Koersel.

18.07.1943 - Oostfront.

SS-Mann Werner Audenaert.

19.11.1916 - Sint-Niklaas.

14.12.1942 - Oostfront.

SS-Unterscharführer Norbert De Munter.

22.12.1915 - Lede.

13.11.1943 - Dubrowna.

SS-Mann Roger Mispelon.

07.07.1923 - Handzame.

02.03.1942 - Oostfront.

SS-Oberschütze Peter Hulpiau.

08.03.1913 - Kortrijk.

02.03.1942 - Oostfront.

SS-Mann Marcel Mortier.

27.07.1923 - Staden.

24.03.1943 - Krasnobor.

SS-Sturmmann Edward Sterckx.

06.05.1921 - ?

14.02.1944 - Oostfront.

SS-Sturmmann Hubert Deprez.

22.08.1916 - Sint-Andries.

09.03.1944 - Narwa.

SS-Schütze Hugo De Kee.

23.03.1925 - Pittem.

30.09.1942 - Stagopschin.

SS-Pantser Grenadier August Boucquez.

12.08.1925 - Zevekote.

10.01.1944 - Sjitomir.

SS-Sturmmann Paul Deumens.

09.07.1923 - Neerpelt.

25.11.1942 - Oostfront.

SS-Mann Jozef Delft.

21.06.1924 - Ooigem.

06.01.1944 - Babuschki.

SS-Sturmmann Frank Delecluyse (links).

31.12.1919 - Le Roeulx.

24.03.1943 - Krasnybor.

SS-Sturmmann Oscar Delecluyse (rechts).

01.04.1923 - Aalst.

24.03.1943 - Krasnybor.

Tweeling Jozef en August Van Thielen.

29.10.1915 - Wiekevorst.

17.03.1943 - Oostfront.

Gommarus Van Thielen.

13.02.1923 - Wiekevorst.

23.03.1943 - Brussel.

SS-Untersturmführer Remi Bogaert.

27.01.1920 - Bambrugge.

05.03.1944 - Federofka.

SS-Sturmmann Jules Geurts.

24.02.1923 - Waterschei.

09.01.1943 - omgeving Leningrad.

Eerste Vlaming onderscheiden met het EK1.

SS-Sturmmann Jules Geurts.

24.02.1923 - Waterschei.

09.01.1943 - omgeving Leningrad.

Eerste Vlaming onderscheiden met het EK1.

SS-Untersturmführer August Schollen.

11.09.1916 - Middelburg.

04.12.1942 - Brussel.

Vermoord door het verzet.

Doodsbrief van SS-Sturmmann Hugo De Smet.

27.03.1923 - Antwerpen.

23.02.1944 - Bjelgorod.

Herinneringsprent aan August Claes, uitgegeven door zijn zus Godelieve en uitgedeeld tijdens een herdenking op het Schoonselhof op 25.11.1970.

23.02.1922 - Antwerpen.

14.07.1945 - Antwerpen.

De eerste Vlaming die gefusilleerd werd.